Grudzień, 2024

06Gru19:0019:00Olsztyn muzyka RADULI SQUAD gościnnie Bernard Maseli /Sowa/Olsztyn

Czas

(Piątek) 19:00 - 19:00

Lokalizacja

Musisz być zalogowany by zobaczyć informacje Zaloguj

Szczegóły wydarzenia

Marek Raduli – gitara
Bernard Maseli – wibrafon
Mirosław Wiśniewski – bas
Paweł Dobrowolski – perkusja

Raduli Squad to formacja wykonująca autorski program instrumentalny, składający się z kompozycji członków zespołu.

Bernard Maseli znany z takich projektów, jak między innymi Walk Away, Marek Raduli, grupa Laboratorium, Przemysław Kuczyński oraz Mirosław Wiśniewski prezentują muzykę, która jest wypadkową połączenia jazzu, jazz- rocka, fusion, zanurzoną w pięknych sonorystycznych barwach i przestrzeniach. Obszerne fragmenty improwizowane oparte na ściśle opracowanych tematach, pokazują możliwości interpretacyjne poszczególnych członków grupy i jednocześnie ukazując pełny obszar pracy zespołowej. Marek Raduli zasłynął jako gitarzysta rockowy dzięki swojej współpracy z zespołami Banda i Wanda, Bajm, Grupa Tadeusza Nalepy i Budka Suflera. Przełom wieków okazał się także przełomem w karierze Marka Raduli. Rezygnacja ze świata "top-pop" i rozpoczęcie działalności na własny rachunek zaowocowało niezwykłymi spotkaniami, płytami i niezliczonymi koncertami na terenie całego kraju, jak i poza jego granicami. Zarówno autorskie projekty (PiR2, SQUAD), jak i współpraca w zespołach Krzysztofa Ścierańskiego, Zbigniewa Jakubka, w supergrupie The Colors czy wreszcie w legendarnym Laboratorium – utrwaliły status Marka Raduli jako ikony ambitnej, niszowej sceny jazz-rockowej w Polsce. Nieustannie eksperymentujący i poszukujący nowych obszarów w muzyce – z pewnością jeszcze wiele razy nas zaskoczy i zainspiruje…

Bernard Maseli należy do grona najlepiej rozpoznawanych artystów polskiej sceny jazzowej. Ukończył Wydział Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Zadebiutował w 1985 roku w zespole Walk Away, z którym zdobył Grand Prix podczas Jazzu nad Odrą oraz główną nagrodę jako solista. W latach 1987-90 był członkiem Young Power, w 1993 grał w duecie ze Zbigniewem Jakubkiem, w 1997 z wibrafonistą Ireneuszem Głykiem. W rok później rozpoczął, trwającą do dziś, współpracę z Krzysztofem Ścierańskim. W 1999 roku utworzył zespół The Globetrotters, który zdobył ogromną popularność i zagrał ok. 350 koncertów. Występował i nagrywał m.in. z Urszulą Dudziak, Lorą Szafran, Anną Serafińską, Katarzyną Klich, Anną Marią Jopek, Stanisławem Soyką, Mieczysławem Szcześniakiem, Michałem Urbaniakiem, Zbigniewem Preisnerem. W jego projektach brały udział gwiazdy światowego jazzu, m.in. Mino Cinelu, Bill Bruford, Mike Stern, Frank Gambale, Eric Marienthal, Steve Logan, Paul Wertico. Jest autorem wielu kompozycji i aranżacji (również produkcje radiowe) i nagrał około sto płyt.

Paweł Dobrowolski Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie perkusji Adama Buczka w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W 2019 roku uzyskał tytuł doktora sztuki na Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Jest wykładowcą w klasie perkusji na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Miał okazję występować i współpracować z takimi artystami jak: Anna Maria Jopek, Nigel Kennedy, Terence Blanchard, Randy Brecker, Richard Bona, Dhafer Youssef, Mino Cinelu, Jeff Beck, Gonzalo Rubalcaba, Gil Goldstein, Makoto Ozone, NDR Big Band, Maria Schneider Jazz Orchestra, Jacques Schwarz-Bart, Gordon Haskell, Brad Terry, Luis Ribeiro, SBB, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Zbigniew Namysłowski, Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Wojciech Karolak, Laboratorium, Young Power, Zbigniew Wegehaupt, Krzysztof Ścierański, Janusz Skowron, Henryk Miśkiewicz, Andrzej Olejniczak, Adam Pierończyk, Grzegorz Nagórski, Krzysztof Herdzin, Adam Bałdych, Robert i Wojciech Majewscy, Jacek i Wojciech Niedzielowie, Mieczysław Szcześniak, Włodek Pawlik, Krzesimir Dębski, Anna Jurksztowicz, Adam Klocek, Kuba Badach, Dorota Miśkiewicz, Marek Napiórkowski, Paweł Tomaszewski, Rafał Sarnecki, Kroke, Grzech Piotrowski, Monika Borzym, Beata Przybytek, Marta Król, Kinga Głyk, Gary Guthman, Mariusz Bogdanowicz, Marek Bałata, Anna Serafińska, Paweł Kaczmarczyk, Ola Tomaszewska, Michał Wróblewski, Tomasz Szymuś Orkiestra, Łona i Webber, Marika, Bovska, Bisquit, Carmen Moreno, Monika Kuszyńska, Zakopower, Sasha Strunin, Marek Dyjak, Adam Nowak, Karim Martusewicz, Rasm AlMashan i wielu innych.

Mirosław Wiśniewski – klasycznie wykształcony kontrabasista i gitarzysta basowy. Wszechstronny muzyk współpracujący z wieloma studiami nagrań i koncernami płytowymi jako muzyk sesyjny. Laureat wielu nagród solistycznych na uznanych festiwalach jazzowych polskich i zagranicznych. Współpracował z czołowymi polskimi muzykami jazzowymi, m.in. – Michałem Urbaniakiem, Urszulą Dudziak, Zbigniewem Namysłowskim i Ewą Bem, a także z czołowymi postaciami ze szczytu jazzu amerykańskiego – Deanem Brownem, Dave’em Fiuczynskim, Erikiem Marienthalem, Davidem Lamarem, Stanleyem Turrentine’em i innymi. Długoletni basista Big Warsaw Band. Człowiek do zadań specjalnych, obdarzony niesamowitym stylem i wyczuciem muzycznym – znany z występów z czołówką polskich gwiazd, do których należą między innymi: Edyta Górniak, Zbigniew Wodecki, Ryszard Rynkowski i wielu innych. Można pokusić się o stwierdzenie, że Mirosław Wiśniewski "wychował" i zainspirował wielu młodych, doskonałych basistów, a jego charakter sprawia, że jest ceniony zarówno przez kolegów z branży jak i uczniów warsztatów i klinik instrumentalnych.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

X