Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Pomimo, iż Polska jest krajem leżącym w klimacie umiarkowanym, wiele jest miejsc, w które warto wybrać się na wakacje. Oprócz długiego wybrzeża morskiego oraz kilku masywów górskich, turyści za cel obierają Mazury? Dlaczego warto się tam wybrać i jak najlepiej spędzać czas na Mazurach?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Nie ma wątpliwości, że Mazury cieszą się wśród polskich turystów coraz większą popularnością. Co więcej, coraz częściej również można spotkać na Mazurach przyjezdnych za wschodniej lub zachodniej granicy. Co jest tak przyciągającego w Mazurach? Dlaczego wypoczynek na Mazurach jest tak atrakcyjny?

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
budynek Ekomariny w GiżyckuEkomariny to ekologicznie przystanie dla żeglarz, wyposażone w infrastrukturę ekologiczno-turystyczną. Umożliwiają one, oprócz możliwości cumowania, świadczenie usług związanych z zapleczem socjalno-bytowym (WC, natryski, prysznice, suszarnia) oraz zapleczem noclegowo-gastronomicznym (pole namiotowe, zaplecze kuchenne, tawerna), jak również drobne naprawy szkutnicze. Ekologiczne porty, jakimi są ekomariny, to doskonała inwestycja na Mazurach. Znacznie przyczynia się ona do ochrony naturalnego środowiska Krainy Tysiąca Jezior. Jest zarazem wielkim udogodnieniem dla żeglarzy i użytkowników jachtów motorowych, a zarazem atrakcją turystyczną nad jeziorem.
Ekomarina w Giżycku jest usytuowana w bardzo atrakcyjnym miejscu, 500 metrów od centrum miasta, pomiędzy molem spacerowym nad jeziorem Niegocin a torami kolejowymi, przy głównej trasie spacerowej Giżycka. W pobliżu Ekomariny wybudowano kładkę nad torami, ze schodami po obu stronach promenady oraz windą dla osób niepełnosprawnych i osób z wózkami. Jest to doskonały punkt widokowy, ale co najważniejsze kładka połączy port i nabrzeże jeziora Niegocin z centrum miasta i pasażem, przy którym powstaje kompleks usługowo-turystyczny i kamienice z kawiarniami, restauracjami, apartamentami.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Ekomariny są ekologicznymi portami na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Zapewniają infrastrukturę ekologiczno-turystyczną. Oprócz miejsca na cumowanie jachtów żaglowych, motorowych  świadczą usługi socjalne. Można w nich skorzystać z łazienek, suszarni, pralni, barów, zaplecza gastronomicznego, odprowadzenia nieczystości z jachtów, zaopatrzenia się w wodę. Często świadczą również usługi szkutnicze. Port ekomarina w Mikołajkach rozpoczął swoją działalność 30 kwietnia 2011 roku. Powstał ze zmodernizowanych obiektów Mazurskiego Klubu Żeglarskiego i znajduje się nad Jeziorem Mikołajskim.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

ekomarina piszEkomarina w Piszu, to port na Mazurach zlokalizowany nad jeziorem Roś przy al. Turystów 1.
W budynku głównym atrakcji turystycznej znajdują się między innymi toalety i prysznice (w tym dla osób niepełnosprawnych), punkt do zmywania naczyń, pralnia wyposażona w pralki i suszarki bębnowe.
W przystani znajduje się pomost pływający z 30 miejscami cumowniczymi dla jednostek pływających. Zaopatrzony w dostęp do energii elektrycznej. Istnieje również możliwość uzupełnienia zapasów wody oraz możliwość opróżniania toalet chemicznych i pozostawienia nieczystości stałych. Bogata oferta, profesjonalna obsługa i nowoczesna infrastruktura sprawia, iż każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. By dopłynąć do ekomariny w Piszu należy przeprawić się kanałem Jeglińskim oraz śluzą Karwik.

Podkategorie

Alfabetyczny spis większych miejscowości na Mazurach, które warto odwiedzić, które posiadają znaczne zaplecze turystyczne.

Opisy ważniejszych mazurskich jezior. Jeziora morenowe, wytopiskowe, rynnowe - pochodzenia polodowcowego.