Luty, 2024

09Lut19:0019:00Olsztyn muzyka BAiKA / Koncert / Olsztyn / Galeria Sowa

Czas

(Piątek) 19:00 - 19:00

Lokalizacja

Musisz być zalogowany by zobaczyć informacje Zaloguj

Szczegóły wydarzenia

BAiKA to skrót od Banach i Kafi. Duet powstał w roku 2015 na bazie doświadczeń gitarzysty i producenta Piotra Banacha, założyciela i lidera zespołów Hey i Indios Bravos, oraz świeżości i żywiołowości wokalistki Katarzyny "Kafi" Figaj.

Piotr Banach – gitara, instrumenty perkusyjne, produkcja, kompozycje, teksty. Był perkusistą i autorem tekstów kilku szczecińskich zespołów spod znaku punk-rocka i reggae, a w roku 1992, już jako gitarzysta, założył rockowy zespół Hey, którego liderem i głównym kompozytorem był do lipca 1999 r. Po kilkuletniej przerwie w działalności muzycznej powrócił z formacją Indios Bravos, która była nie tylko jedną z gwiazd krajowej sceny reggae, ale też zaznaczyła swoją obecność na wielu festiwalach rockowych, m. in. Jarocin Festiwal, OpenAir, czy Przystanek Woodstock, gdzie nagrodzona została Złotym Bączkiem za rok 2006 przyznawanym za najlepszy występ festiwalu. Banach był również producentem płyty Katarzyny Nosowskiej "Puk, puk", a w roku 2005 nagrał swój solowy album "Wu-wei".

Katarzyna "Kafi" Figaj – śpiew, instrumenty klawiszowe, kompozycje, teksty. Swój artystyczny pseudonim zbudowała w oparciu o zbitkę pierwszych sylab imienia i nazwiska. Szerszej publiczności dała się poznać występując u boku Katarzyny Nosowskiej podczas jubileuszowej trasy zespołu Hey – Fayrant Tour. Była też odtwórczynią głównej roli w spektaklu muzycznym "Coś z Nietzschego" i wokalistką artystycznej grupy Monogamik. Duet z równym powodzeniem występował w małych, kameralnych klubach, jak i na dużych, festiwalowych scenach – m. in. Pol’and’Rock i Jarocin Festiwal.

Na koncercie spodziewajcie się Państwo dużo muzyki, gitarowych riffów, rockowego zadzioru w głosie, chwytliwych melodii, zapadających w serce tekstów, humoru, kilku anegdot i wyjątkowej atmosfery. Zapraszamy!

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

X