Sierpień, 2023

06Sie19:0019:00Olsztyn muzyka Bułat Okudżawa, klasyki polskiej piosenki literackiej i utwory ze starych, dobrych polskich filmów

Czas

(Niedziela) 19:00 - 19:00

Lokalizacja

Musisz być zalogowany by zobaczyć informacje Zaloguj

Szczegóły wydarzenia

Zapraszamy na wyjątkowy koncert, na który złożą się piosenki doskonale znane fanom poezji oraz autorskie utwory cenionego w Polsce muzyka, Piotra Kajetana Matczuka. Usłyszycie piosenki mistrza Bułata Okudżawy oraz klasyki polskiej piosenki literackiej i utworów ze starych, dobrych polskich filmów. Optymistyczny i przyjemny nastrój gwarantowany. Z pewnością ten koncert spodoba się wszystkim, którzy cenią dobry tekst, przy akompaniamencie gitary.

W tym koncercie pojawią się piosenki legendarnego Bułata Okudżawy, a także piosenki znane z wykonań przez polskich aktorów i bardów. Powrócicie Państwo między innymi do najbardziej znanych i lubianych ballad, melodii i piosenek filmowych jak np.: "Prawo i pięść", "Czarne chmury", "Jan Serce", "Noce i dnie", "Stawka większa niż życie", "Kariera Nikodema Dyzmy". Nie zabraknie pieśni wesołych, które zaśpiewamy wspólnie. Będą także niespodzianki oraz anegdoty. To wszystko stworzy niepowtarzalny klimat wzruszeń i humoru – będzie to wieczór pełen emocji, dobrego humoru i dobrej muzyki w perfekcyjnym wykonaniu.

Piotr Kajetan Matczuk
Pianista, gitarzysta, aranżer, autor piosenek. Lider i założyciel zespołu PIRAMIDY. Autor muzyki teatralnej i filmowej. Dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Piosenki "Szlakiem Bardów". Koncertował nie tylko w Polsce, ale też w wielu krajach, m.in. w USA, Ukrainie, Rosji, Litwie, we Francji, Holandii, Luksemburgu, Niemczech, Szwajcarii, Czechach, w wielu prestiżowych salach koncertowych na całym świecie, jak chociażby Columbiahalle w Berlinie czy sala koncertowa im. Piotra Czajkowskiego w Filharmonii Moskiewskiej. Ma w dorobku kilkanaście płyt, nagranych nie tylko z zespołem Piramidy, ale też z polskimi aktorami. Skomponował płytę "Dopokąd" dla Krzysztofa Tyńca i był kierownikiem muzycznym jego zespołu w Teatrze Ateneum w Warszawie. Płyta "Rok wojny" z jego autorskimi tekstami miała premierę w bazie wojskowej NATO Allied Joint Force Command w Brunssum dla polskich żołnierzy dowodzących misją w Afganistanie. Wystąpił na oficjalnych obchodach 25-lecia zburzenia Muru Berlińskiego w Fontanehaus w Berlinie z autorskim utworem "Charlie Checkpoint" a także w Stałym Przedstawicielstwie RP przy ONZ w Genewie. Skomponował muzykę do kilkunastu filmów dokumentalnych oraz kilku przedstawień teatralnych. Jest także cenionym producentem i realizatorem audiobooków.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

X