Marzec, 2024

20Mar19:0019:00Olsztyn muzyka Magda MAGIC Piskorczyk w Olsztynie

Czas

(Środa) 19:00 - 19:00

Lokalizacja

Musisz być zalogowany by zobaczyć informacje Zaloguj

Szczegóły wydarzenia

Koncert Magdy MAGIC Piskorczyk z zespołem w Olsztynie w Galerii Sowa w ramach trasy promującej najnowszy album CD "Jubilee Night at Jesień z Bluesem" z nagraniem koncertu jubileuszowego.

MAGDA MAGIC PISKORCZYK to wielokrotnie nagradzana wokalistka i multiinstrumentalistka. Trzykrotnie nominowana do nagrody polskiej branży fonograficznej FRYDERYK. Dwukrotna półfinalistka najważniejszego konkursu bluesowego w świecie INTERNATIONAL BLUES CHALLENGE w Memphis, Tennessee, USA. Dziewięciokrotna bluesowa wokalistka roku w Polsce (2003, 2004, 2006, 2009, 2011, 2012, 2013, 2020 i 2022). We Francji nazwana "la voix noire et au costume blanc" (czarny głos w białym kostiumie). Śpiewająca dojrzałym, niskim, "czarnym" głosem, gra na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro-amerykańskiej i afrykańskiej. Aranżuje i komponuje, regularnie koncertuje ze swym zespołem, była gościem wielu festiwali międzynarodowych, m.in. w Niemczech, Anglii, Szwecji, Norwegii, na Węgrzech, we Francji, USA czy na Tajwanie. Wydała 7 płyt, usłyszeć na nich można m.in. Michała Urbaniaka, wirtuoza harmonijki z Memphis Billy Gibsona czy Slidin’ Slima ze Szwecji.

INFORMACJE O NOWYM ALBUMIE
Pod koniec 2023 roku odbyła się premiera płyty niespodzianki pod tytułem "Jubilee Night at Jesień z Bluesem". Album zawiera 11 utworów zarejestrowanych na żywo przez Magic i jej zespół oraz sześciu gości specjalnych na tymże festiwalu, gdy Magic świętowała dwudziestolecie na scenie. Digipak można zakupić na naszej stronie intertnetowej, w wybranych sklepach lub po koncertach. Więcej informacji o tej płycie, 

Zespół w niezmienionym od wielu lat składzie:
Magda MAGIC Piskorczyk – wokal, gitary, bas i inne niespodzianki
Bartosz Kazek – perkusja
Daniel Połeć – klawisze
Adam Rozenman – perkusjonalia

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

X