Luty, 2024

23Lut19:3019:30Olsztyn muzyka Sowa Blues Maraton Vol. 1 - HARDY BLUES BAND, BLUES PROJECK COVER BAND I THE DOCTORS

Czas

(Piątek) 19:30 - 19:30

Lokalizacja

Musisz być zalogowany by zobaczyć informacje Zaloguj

Szczegóły wydarzenia

23 lutego 2024 roku narodzi się nowa świecka tradycja, czyli Sowa Blues Maraton. Idea jest taka, że zaczynamy koncertami poszczególnych kapel a kończymy Jam Session. Udział w pierwszej edycji wezmą:

HARDY BLUES BAND który powstał w Olsztynie. Paru chłopaków połączyła pasja do muzykowania i chęć grania klimatycznego, amerykańskiego blues’a. Wzorując się na ikonach takich jak Muddy Waters, B. B. King czy Eric Clapton zaczęli opracowywać własne interpretacje nieśmiertelnych przebojów. Z czasem pojawiły się również własne kompozycje.


BLUES PROJECT
powstał w 2008 r. skład:

Piotr Andrzejewski – gitara wokal Mariusz Zubkowicz – bass
Jakub Wangin Żurawski – perkusja
Tomasz Jablonski – klawisze

Usłyszymy covery blues rockowe z repertuaru E.Claptona Cream Steve Ray Vaughan Alberta Colins Neila Younga ZZTOP i innych wykonawców tego nurtu.

"THE DOCTORS" olsztyński zespół muzyczny, ewenement w krajobrazie medycyny nie tylko warmińsko-mazurskiej ale i ogólnopolskiej, tworzą lekarze: 

Janusz Stępień (gitara), 

Piotr Maksimiuk (wokal, gitara basowa), 

Piotr Cygański (trąbka, instr. klawiszowe), 

Przemek Pierożyński (gitara), 

Mirek Łesiów (perkusja) 

oraz dwójka zaprzyjaźnionych saksofonistów nie-lekarzy: Zbyszek Siwek i Andrzej Bukowski

Brzmienie grupy jest wypadkową zainteresowań jej członków, repertuar zawiera zarówno dynamiczne rythm’n’bluesowe i rock’n’rollowe standardy, covery gigantów rocka, jak i nowsze przeboje, których wspólny mianownik jest tylko jeden: Doctorsi je lubią. Oprócz swoich wersji znanych piosenek zespół wykonuje również własne, autorskie utwory, których tytuły mówią wiele o zainteresowaniach muzyków. Wymieńmy choćby kilka z nich: "Ta gitara jest na prąd", "Uzależniony od kobiety", "Słonina Blues"…

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

X