Luty, 2024

17Lut17:0017:00Szczytno muzyka Paroles, paroles - Dalida, Pieśń Miłości - recital Justyny Bacz

Czas

(Sobota) 17:00 - 17:00

Lokalizacja

Musisz być zalogowany by zobaczyć informacje Zaloguj

Szczegóły wydarzenia

"Dalida – pieśń miłości " to koncert – spektakl muzyczny, w którym Justyna Bacz zaprasza do świata pięknych, niezapomnianych piosenek Dalidy. Yolanda Cristina Gigliotti, znana jako Dalida – ikona piosenki francuskiej, włoskiego pochodzenia, urodzona w Egipcie stała się " ambasadorką" wielokulturowości. Uwielbiana na całym świecie, śpiewała w wielu językach niosąc przesłanie miłości … W styczniu 2023 r. minęła 90. Rocznica urodzin tej wielkiej Artystki.

Program koncertu tworzą najważniejsze i najpiękniejsze piosenki z repertuaru Dalidy wykonywane po francusku, polsku (w tłumaczeniach głównie Justyny Bacz), włosku, ale także hiszpańsku i arabsku. To piosenki o miłości – pragnieniu, spełnieniu, rozstaniu… Usłyszeć można m.in. "Gigi l’ Amoroso", "Paroles, paroles" czy "Besame mucho". Niezaprzeczalnym walorem koncertu są nowe, wyrafinowane aranżacje nawiązujące do oryginalnych wersji. Autorką i wykonawczynią koncertu jest Justyna Bacz – piosenkarka, lingwistka, autorka tekstów, muzyki i przekładów piosenek. Towarzyszy zespół znakomitych muzyków pod kierownictwem Mariusza Dubrawskiego – kompozytora, aranżera, pianisty.

Ciepły, zmysłowy głos Justyny Bacz oraz ogromna klasa i wrażliwość muzyczna nadają koncertowi niepowtarzalny klimat i brzmienie. Artystka jest laureatką szeregu nagród na festiwalach piosenki, m.in. w Paryżu na Festiwalu "Dni Georgesa Brassensa" ("Journées Georges Brassens"), na Europejskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Châteauroux we Francji, Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie, Przeglądzie Piosenek G. Brassensa w Poznaniu, Przeglądzie Piosenek G. Brassensa w Poznaniu, Festiwalu Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. Odznaczona Kawalerskim Orderem Sztuki i Literatury nadawanym przez Ministerstwo Kultury Republiki Francuskiej za promowanie kultury francuskiej w Polsce.

"Justyna Bacz (…) śpiewa francuskie piosenki. W tej dziedzinie jest najlepsza w Polsce, a i we Francji zdobywa laury – na Festiwalu Brassensa w Paryżu dostała nagrodę publiczności. (…) Po mistrzowsku wykonuje piosenki francuskich bardów. Koncertując za granicą, przemyca teksty Osieckiej, Kofty, Piwkowskiej." (Joanna Nojszewska "Klucz francuski").

Nagrała do tej pory cztery albumy: "Tête-à-tête", "Brassens mon amour", "Empatik" i "Francuska chanson francaise", bardzo pochlebnie przyjęte przez krytyków i publiczność. Najnowszy, piąty z kolei to właśnie :"Dalida- pieśń miłości". Justyna Bacz koncertuje w kraju i za granicą.

Wykonawcy:
Justyna Bacz – śpiew, koncepcja, scenariusz, tłumaczenia piosenek
Mariusz Dubrawski – fortepian, aranżacje
Tomasz Bielski – saksofony, flet

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

X