Marzec, 2023

26Mar18:0018:00Olsztyn muzyka Roy Einar Dreng, Gerrard & Olsen (Norwegia) - koncert w Galeria Sowa-Olsztyn

Czas

(Niedziela) 18:00 - 18:00

Lokalizacja

Musisz być zalogowany by zobaczyć informacje Zaloguj

Szczegóły wydarzenia

Roy Einar Dreng – norweski wokalista, kompozytor i autor tekstów. Przez wiele lat występował z zespołem BobBand. Autor i wykonawca projektu My Dylan Your Dylan na zlecenie Festiwalu Literatury w Stavern (Stavern Litteraturfestival). Wielokrotnie brał udział w Dylan Festival w Beitostølen oraz na koncertach poświęconych 70. i 75. urodzinom noblisty na scenach w Rockefeller i Parkteatret w Oslo. W Europie, głównie w Danii, Włoszech i Polsce zagrał około 80 koncertów. Wraz z zespołem R.E.DRENG & FRIENDS, nagrał dwa albumy, Middle of the Night (2016) i Awareness (2021). Jesienią ukaże się nowy album Mellom Himmel og Jord inspirowany tradycyjną muzyką norweską z tekstami w języku ojczystym porywającymi słuchaczy w świat baśni i legend nordyckich.

Ronnie Gerrard – szkocki muzyk z długą karierą w brytyjskiej muzyce ludowej, na co dzień mieszkający w Norwegii. Brał udział w kilku wydawnictwach płytowych, grał w wielu zespołach i na wielu trasach koncertowych w całej Europie. Ostatnie lata grał z zespołem The Corner Boys i Roy Einar Dreng & Friends. Głównymi instrumentami są skrzypce, mandolina i cytra, wokal, ale także gra na gitarze i fletach.

Asbjørn P. Olsen – studiował w Konserwatorium Muzycznym Østlandet w Oslo. Uczył w działach muzycznych Sandefjord VGS, Thor Heyerdahl VGS Larvik i Skien VGS. Był liderem orkiestry, aranżerem, muzykiem m.in. w produkcjach Scene Ess w Vestfold/Oslo, Livets Dans -Åsgårdstrand. Grał i aranżował dla wielu narodowych artystów: Bjarne Nerem, Kjell Karlsens Orkester, New Jordal Swingers, Vazelina Bilopphøggers, Hege Schøyen/Øyvind Blunck, Bjørn Eidsvåg, Kari Bremnes, Christian og Stein Ingebrigtsen, Stedjetan, Betjetan, Agneta Feltskog – współzałożycielki i wokalistki zespołu ABBA.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

X